Pasakas.net

Pasakas

Es ar' tāpat domāju

Teicējs: Ivars Kalniņš

LejuplādētMP3
Es_ar_tapat_domaju_Studans.jpg
Ilustrators: Kaspars Studāns
Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

Vienam lielkungam bijis vagars, kas vienmēr gribējis kungam iztapt un katra kunga priekšlikuma galā teicis: "Es ar tāpat domāju, kungs."

   Kungs nodomājis, ka tas vagars ir liels muļķis. Lai par to pārliecinātos, viņš kādu rītu teica uz vagaru: "Zini ko? Iesēsim labākā laukā tepat aiz muižas putraimus, lai mums rudeni nebūtu putraimi jātaisa."

   "Es ar tāpat domāju, kungs,"atteica padevīgais sulainis, bet patiesībā vis tā nedomāja. Viņš paņēma miežus un iesēja tos tai laukā. Kungs nodomāja: "Nu nekas, lai viņš sēj putraimus, rudenī es viņu par aplamu darbu aizdzīšu."

   Otrā rītā viņš pasauca atkal vagaru un teica: "Nu, ko domā? Izvārīsim kartupeļus un iestādīsim, lai mums rudenī nebūtu jākavējas ar vārīšanu."

   "Es ar tāpat domāju, kungs,"sacīja vagars. Viņš vis tā neizdarīja, bet paņēma nevārītus kartupeļus un iestādīja tos. Kādu citu dienu kungs, iedams ar vagaru gar zivju dīķi, sacīja uz to: "Kā būtu, ja tu to ūdeni sasildītu, lai tās zivis izvārās, tad mēs varētu paņemt vienumēr, kad vajaga."

   "Es ar tāpat domāju, kungs,"viņš atbildēja pa vecam, tomēr tā nedarīja.

   Rudenī, kad mieži bija nopļauti, vagars aizveda uz sudmalām, lika iztaisīt putraimus un nolika klētī, bet kartupeļus lika aizvest spirta dedzināšanai.

   Nu kādu dienu kungs iesauc to pie sevis un domā, ka nu varēs to atlaist, jo nekas jau nebūs paaudzis. Kad kungs prasa, kur nu ir putraimi, vagars atbild: "Klētī kungs ir maisi ar putraimiem."

   "Kur ir kartupeļi?"

   "Klētī ir, kungs, mucas ar spirtu, par tām jau būs diezgan laba nauda."

   Kungs nu redzēja, ka viņa vagars nav vis tik dumjš, kā bija to domājis, un tādēļ ar’ neatlaida. Tā tad izrādījās, ka viņi abi bija vienlīdz gudri.

 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. r
 18. s
 19. t
 20. u
 21. v
 22. z
 23. visas
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google