Pasakas.net

Pasakas

Kaziņa

Teicējs: Amanda Aizpuriete

LejuplādētMP3
kazina.jpg
Ilustrators: Irina Lūse
Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

Kādā pirtī dzīvojis vecs vīriņš ar savu sieviņu. Abi bijuši no liela vecuma akli un tādēļ nevarējuši ne nu vairs ēst paraudzīt, ne miltuma piegādāt, ne gultiņas uztaisīt, ne istabiņas izslaucīt. Savās nedienās vecīši dienu mūžu guģējušies: "Kaut jel mums bērniņš būtu, kas aptecētu un apgādātu!"

   Vienu vakaru vecītim iegribējies dzert. Viņš teicis: "Redz, sieviņa, būtu nu mums maza meitiņa, tā tūlīt aiztecētu uz avotiņu!"

   Līdz ko vecais tos vārdus izteicis, tā ienākusi balta kaziņa, sacīdama: "Es esmu jūsu meitiņa: atnesīšu ūdeni, paraudzīšu kuramos, salasīšu sēnītes, odziņas, uztaisīšu gultiņu, izslaucīšu istabiņu!"

   To dzirdēdami, vecīši no prieka raudājuši. Bet kaziņa abus klusinājusi: "Kuš! kuš! Kā nu tukšā dūšā raudāt! Tūlīt atnesīšu ūdentiņu, paraudzīšu žagariņus, izvārīšu putriņu."

   Kaziņa uzbāzusi slaucenīti uz radziņiem, atnesusi ūdentiņu, sakūrusi uguntiņu, izvārījusi gardu, gardu putriņu un nolikusi vecīšiem priekšā.

   Vecīši paēduši, kaziņai tencinādami, un tad gulējuši tai naktī tik maigi, kā debesīs.
Tā tas gājis ilgu laiku. Te kādā dienā citas meitas norunājušas iet ogot. Kaziņa uzbāzusi ir savu vācelīti uz radziņiem un aizgājusi līdz. Līdz pusdienai citām ogotājām vācelītes bijušas tik pusē, - bet kaziņai jau pilnas.

   Kaziņa nolobusi alkšņa turzu, necik ilgi - turza arī pilna. Patlaban tā gribējusi otru turzu lobt;bet tai pašā brīdī laidusi spoža kariete garām un apstājusies pie kaziņas. No karietes izkāpis smalks kungs un prasījis: "Kas tu par kaziņu, ka tik daudz ogas salasi?"
"Esmu pirtnieku meitiņa, ogas lasu priekš tētiņa un māmiņas." Kungs nu paņēmis kaziņu, aizbraucis uz pirti pie vecajiem un solījis lielu naudu par kaziņu. Bet vecie atteikuši: "Kaziņas nepārdodam ne par kādu naudu!"


 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. r
 18. s
 19. t
 20. u
 21. v
 22. z
 23. visas
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google