Pasakas.net

Pasakas

Putnu bubulis

Teicējs: Kārlis Bikšus

LejuplādētMP3
Putnu bubulis2.jpg
Ilustrators: Renāte Pomere
Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

   Kādā valstī dzīvo ķēniņš, kam trīs dēli. Šie trīs dēli izzinājuši, ka viņpus deviņām valstīm otram ķēniņam tāds putns, kas visu padara, ko tik liek. Putns dzīvojot dārzā, zelta sprostā. Sprosts karājoties trejžuburaiņā liepā. Vakaros putns laižoties mājā, lai zelta sprostā pārgulētu. Bet tas svarīgākais vēl tas - putnam uz kreisās kājas naga mazs gredzentiņš. Kas šo gredzenu nomauc, tam putns piederot. Daudzi gājuši gredzenu maukt, bet velti.

   Arī ķēniņa dēli sarunā iet. Pa priekšu ies vecākais brālis, viņš apsedlo kumeliņu un taisās uz ceļu. Abi jaunākie brāļi apsedlo ir savus kumeliņus un pavada vecāko līdz tiltam. Pie tilta vecākais brālis nolec no kumeļa, iecērt ar zobinu tiltam trīs robus un piekodina abiem brāļiem, lai ik dienas atjātu robus apskatīties. Ja robi balti, tad viņam labi klāšoties, ja asiņaini, tad lai steidzoties palīgā.

   Devītā dienā vecākais brālis nojāj devītā valstī ķēniņa pilī un saka, ka jājis putnam pakaļ. Ķēniņš, to dzirdēdams, domīgi pagriež galvu un atbild: "Vai, dēliņ, ko tu ar to putnu iesāksi? Tas jau pats Putnu Bubulis! Cik te nav nākuši, cik vēl nenāks - viss velti!"

   Bet vecākais brālis tik atbild: "Lai nu kā, es tomēr iešu!"

   Labi. Saulītei rietot, tas ieiet dārzā un skatās, kur trejžuburu liepa. Izskatās vienā vietā - nav, izskatās otrā – nav, beidzot pabāzīs galvu biezā bērzu pudurā- ja, būs gan. Tūlīt tas priecīgs izspraužas bērzu biezumiem cauri un ierauga trejžuburu liepu ar zelta sprostu nelielā apariņā. Apariņš noaudzis biezu, biezu zāli. Viss klusu, jo putna vēl nav mājā. Viņš paslēpjas biezajā zālē un nu gaida. Pēc kāda laika dārzs uz reizi noklimst, it kā tūkstošiem un atkal tūkstošiem putniņu tur iedziedātos. Te arī Putnu Bubulis klāt. Viņš nolaižas uz sprostu un, uzmanīgi apskatīdamies, sāk žēli, žēli jautāt: "Visi guļ, vaj tad nevienas dvēselītes te nav, kas sacītu: "Putnu Bubuli, ej ir tu gulēt!”?”
Vecākais brālis domā: "Kad tik vien tās nelaimes, tas jau nekas." Viņš saka: "Putnu Bubuli, ej gulēt!” Bet tai pašā acumirklī Putnu Bubulis uzsit viņam ar spārnu un, re, vecākais brālis pārvēršas par bērzu.


 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. r
 18. s
 19. t
 20. u
 21. v
 22. z
 23. visas
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google