Pasakas.net

Pasakas

Raganu kauja

Teicējs: Baņuta Rubess

LejuplādētMP3
raganu kauja.jpg
Ilustrators: Irina Lūse
Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

Kādās mājās mēdza bieži vien raganas sapulcēties. Par sapulces vietu bij izredzēta tumšā aizkrāsne. Tanī tumšajā kaktā tās salīda čukstēt, aizklādamas aizkrāsnes ieeju ar melnu segu, lai neviena cilvēka acs nenoskatītos viņu amata noslēpumos.

   Bet reiz raganām piekrāpās. Saimnieka puisis bij uzlīdis laiciņu iepriekš uz krāsns augšu un noslēpies skalos, ka ne redzēt, ne manīt. Raganas sanāk, aizvelk tumšo segu priekšā, sataisa skalu dūčus un tad sāk tik klusu čukstēt, ka nemaz sadzirdēt. Beidzot visu vecākā paceļas, pieliecas pie kāda podiņa, iemērc pirkstus baltā mērcē, aptraipa ar šo mērci paduses, paķer skalu dūci un aizlaižas. Citas tai dara pakaļ, un tā tas iet pa kārtu vien, kamēr visas raganas lapās.

   Puisim ar to pietika. Viņš nokāpj no krāsns augšas, uzmeklē labu asu izkapti un tad, savas paduses arī ar to mērci aptraipīdams, aizlaižas raganām pakaļ. Caur priekšnamu laižoties, puisis paķer no plaukta sāls piestu un piesien to pie kājas, lai tik augstu gaisā neietu. Raganu ceļš gāja pār lielu ezeru, un, kas uz ezera atpakaļ atskatījās, tas iekrita ūdenī un noslīka. Patlaban puisis jau bij ezera malā un raganas ezera vidū. Te viena jauna ragana paskatās atpakaļ, sacīdama: "Mem! Andža nāk ar sāls piestu pakaļ!" Un līdz ko šos vārdus izteikuse, tā jaunā ragana pļunkt! ezerā iekšā. Otrpus ezera raganas sāka gaisā ar skalu dūčiem cirsties, pie kam nemitoši bļāva: "Šodien kaujamies, visu mūžu pazīsimies!"

   Bet drīzi bij Andžus ar savu izkapti pulkā. Viņš sāk raganas spalot, saukdams:

   "Šodien kausimies, visu mūžu nepazīsimies!"

   No tā laika aizkrāsnē nevienas raganas vairs nenāca.

 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. r
 18. s
 19. t
 20. u
 21. v
 22. z
 23. visas
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google