Pasakas.net

Pasakas

Zaķu gans

Teicējs: Zane Peneze

LejuplādētMP3
Zaķu gans.jpg
Ilustrators: Anna Pižova
Samazināt teksta izmēru Palielināt teksta izmēru

Vienam kungam bijis simts zaķu, un viņš nevarējis nevienu ganu dabūt, kas spētu to simtu noganīt. Bet vienu dienu taču atnācis kāds ganu zēns, kas apņēmies viņus noganīt. Kungs vaicājis: "Ja tu noganīsi, cik tad maksas gribēsi?""Sieku naudas - ne vairāk, ne mazāk!" Labi, solījis arī to sieku.

   Bet krustēvs zēnam bija iedāvinājis mazu stabulīti, ar to varēja brīnuma lietas ganos izdarīt. Un tā tai dienā, līdz ko ganāmos zaķus izdzinis, kungs pakaļ, uzstādams, lai dzenot zaķus mežā ganīt, ne te klajumā! Bet kur nu zaķus mežā noganīsi? Kā iedzen - visi izklīst pa malu malām, ka ne redzēt. Cits tagad būtu nezin kā sabijies, bet zēns par to ne ausis nepaceļ. Viņš izņem savu krusttēva stabulīti, pastabulē drusku - zaķi bizo kopā kā putenis un paliek tik rāmi kā sapīti, neklīst ne traki vairs.

   Tā viņš saganījis labu laiku. Bet kungs brīnum ēdies par to, ka šim zaķi neklīstot un - ko domāt - pierunājis savu gaspažu, lai tā ejot zēnam - ja vairāk ne - vienu zaķi izkrāpt, arī viņam pietikšot. Labi, gaspaža apvelkas vecās drēbēs, ka nepazīt, aiziet pie gana un plijas un lūdzas kā rūgta nāve virsū, lai jel vienu vienīgu zaķīti pārdodot. Zēns pārdomā, pārdomā - beidzot pārdos arī vienu. Gaspaža ieliek zaķi kurvī un smiedamās stiepj mājā. Bet tiklīdz nu būtu turpat pie vārtiem, te zēns pastabulē savu stabulīti un tā zaķis klupdams, krizdams no kurvja ārā un atpakaļ pie citiem zaķiem.

   Gaspaža noplātās vien un izstāsta kungam, kā noticis. Bet kungs domā: "Viņa īsti gudri nav pratusi izdarīt, tādēļ iešu pats." Otrā dienā kungs apvelkas vecās drēbēs, uzkāpj vecai ķēvei mugurā un jās zaķi izkrāpt. Aizjāj pavisam nepazīstams - vai nevarot par labu maksu vienu zaķi pārdot? Kālāb ne? Ja viņš nobučojot savai ķēvei asti, tad tūliņ. Neko darīt, jābučo, ja grib zaķi dabūt. Un tā nu nobučo to asti, paņem zaķi un jās mājā. Bet līdz labi pie vārtiem, te tilu, tilu! zēns iestabulējas un zaķis nāk griezdamies atpakaļ. 1. a
 2. b
 3. c
 4. d
 5. e
 6. f
 7. g
 8. h
 9. i
 10. j
 11. k
 12. l
 13. m
 14. n
 15. o
 16. p
 17. r
 18. s
 19. t
 20. u
 21. v
 22. z
 23. visas
 

Izmantošana nekomerciāliem mērķiem. Atsauce uz biedrību Ideju Forums obligāta.
e-pasts pasakas@pasakas.net 

Informācija grāmatu autoriem un tulkiem Mūsu draugi
Autortiesības © 2019 Ugunsmūris. Visas tiesības aizsargātas. Cube Systems – web dizains un izstrāde
 • Pasaku jaunumi
 • Pievienot Google